POSZUKIWANIA

PRAWDZIWY TALENT MOŻNA ZNALEŹĆ WSZĘDZIE

W środowisku trenerów krąży przewrotna maksyma: Ty nie trenuj tylko szukaj. No właśnie... jak i gdzie znaleźć siatkarski talent? Szukać trzeba wszędzie... w szkole, na ulicy, w sklepie, teatrze, na wakacjach, wśród znajomych. Wszędzie, w miastach, miasteczkach i wsiach można spotkać dzieci o szczególnych predyspozycjach do siatkówki. 

Często takie uzdolnione dziecko i jego rodzice nie zdają sobie sprawy, że dziecko ma talent. W siatkówce odnajdują się dzieci, które z racji swoich nietypowych parametrów (długość kończyn, szczupłość) nie błyszczą w szkolnej sportowej rywalizacji. To co w młodym wieku czasami przeszkadza może z czasem być atutem właśnie w siatkówce. 

Siatkówka jest sportem trudnym i wymagającym szczególnych predyspozycji. Oczywiście w siatkówkę może grać każdy, ale trzeba mieć świadomość, że wybitne osiągnięcia w tej dyscyplinie dostępne są w większości przypadków dla osób wysokich. Średnia wysokość ciała w najlepszych kobiecych zespołach jest imponująca i wynosi ponad 180 cm (zobacz). W zawodową siatkówkę grają też oczywiście niższe zawodniczki (głównie pozycje libero lub rozegranie), ale niższą wysokość ciała muszą nadrobić wybitnymi parametrami sportowego przygotowania (skoczność, technika, spryt, cechy wolicjonalne itp.). Siatkówka jest dyscypliną dla osób o predyspozycjach szybkościowo-skocznościowych

Zapraszamy na siatkarskie treningi dziewczęta w wieku 11-15 lat.